V našem atelieru si můžete vybrat ze širokého sortimentu dřevěných, vinylových, laminátových, PVC a dalších podlahových krytin.
DŘEVĚNÉ PODLAHY
základní informace o produktu
DŘEVĚNÉ PODLAHY 2 VRSTVÉ
pictKonstrukce podlahy je tvořena jak název napovídá, pouze ze dvou vrstev. Vrstvy nášlapné cca 4 mm a ze stabilizační vrstvy 6-7 mm ulořené kolmo na horní vrstvu.,Spodní vrstva se nejčastěji dělá ze měkkých materiálů - smrk, hevea apod. U dražších podlah se setkáme i s dubem nebo překližkou. Jednotlivé lamely se spojují pomocí pera a drážky. Dvouvrsté podlahy se zásadně pokládají pouze celoplošným lepením k rovnému podkladu.. Rovinnost podkladu dle normy by měla být v rozmezí +- 2 mm/2m. K vyrovnání podkladu slouží nivelační stěrky.
Nabídka těchto podlah je velmi široká a vzhledem k tomu, že se tento druh podlah dodává v jednotlivých lamelách širokých 70 - 120 mm, je možné tak vytvářet různé vzorce a kombinace barev. Dvouvrstvé podlahy jsou velmi vhodné zejména pro podlahové topení, díky svému nižšímu koeficientu tepelné vodivosti. Pro představu koeficent tepelné vodivosti dvouvrstvé podlahy se pohybuje kolem 0,07 W/mK a koeficient tepelné vodivosti třívrstvé podlahy o síle 15 mm se pohybuje kolem 0,145 W/mK. Dvouvrstvé podlahy se dodávají s povrchovou úpravou lakem, přírodním olejem nebo UW olejem. Výhodou je téměř okamžité používání nové podlahy po položení..
DŘEVĚNÉ PODLAHY 3 VRSTVÉ
pictPodlahy tohoto typu se skládají ze tří vrstev.. Horní nášlapné vrstvy cca 4 mm silné, Prostřední stabilizační vrstvy 7-8 mm - smrk, hevea a spodní protitahové vrstvy cca 2 mm - smrk, hevea, borovice. Účelem této konstrukce je mimo jiné omezit sesychání a bobtnání dřevěné podlahy. Někteří výrobci tvrdí že tato konstrukce, sníží seschnutí a bobtnání podlahy až o dvě třetiny, oproti podlahám z masivu. Ve střední vrstvě je vyfrézovaný zámek a to i na krátké straně tzv. klik system. Lepený spoj na pero a drážku se též používá zejména v Německu a v Rakousku. Povrchová úprava je stejná jako u dvouvrstvých podlah - lak, voskový olej, UV olej. Když výrobce uvádí, že má podlaha 9 vrstev laku, neznamená to, že síla laku je větší než vám nabízí váš podlahář na parketách. 9 vrstev strojem naneseného laku může odpovídat 3 vrstvám laku naneseným ručně. UV oleje vytvrzené UV lampami při výrobě se blíží svými vlastnostmi klasickému laku.
DŘEVĚNÉ PODLAHY MASIV
PARKETOVÉ VLYSY

pictParketové vlysy nebo-li klasické parkety. Nejrozšířenější dřevina dub a buk. Rozměry délka od 300-500 mm, šířka 50-70 mm, síla parkety od 18-22 mm. Parketa se plošně lepí k podkladu lepidly speciálně vyrobenými k tomuto účelu. Spotřeba lepidla od 1 - 1,3 kg/m2. Podklad může být různý. Většinou beton, anhydrit, OSB a jiné podkladové materiály. Povrchová úprava lak, voskový olej. Nejrozšířenější je lakovaný povrch. Po vytvrzení lepidla se parketa brousí, tmelí a lakuje. Mezi vrstvami laku nanášenými válci se lak po vyschnutí přebrušuje a opět lakuje. Obvyklý počet vrstev laku je 3-4.. Podlaha je plně zatžitelní až za několik dní, záleží na druhu použitého lakuí. Po podlaze sice můžete chodit, ovšem nesmíte ji zatížit nábytkem či sedačkou. .Vlysová podlaha se nedoporučuje na podlahové topení vzhledem k velmi vysokému koeficientu tepelné vodivosti.

MASIVNÍ PRKNA

Dále se můžete setkat s masivnimi podlahami z prken různých šířek a délek se sraženými hranami po podélných stránách nebo po všech čtyřech stránach. Prkenné podlahy se také pouze plošně lepí. Moderní technologie umožňují různé zpracování masivních dřevin, takže se dnes výrabí prkná tepelně upravovaná pod nazvem Thermo. Mají tmavě hnědou až černou barvu a vynikají zlepšenými vlastnostmi jakými jsou odolnostt proti vlhku, rozesychání a kroucení.

PRŮMYSLOVÁ MOZAIKA

pictHojně používanou podlahovou krytinou je též průmyslová mozaika známá jako kantovka. Tyto podlahy dříve používané hlavně v průmyslových halách, dnes získavají na oblibě zejména v místnostech kde chceme docílit rustikální vzhled. Tyto podlahy se vyrábejí vlastně z odpadu a jsou dodávány ve čtvercích poskládaných z malých různobarevných lamelek, odtud název mozaika. Průmyslová mozaika se zásadně celoplošné lepí a následně brousí, tmelí a lakuje či olejuje. Postup je zcela shodný jako u parketových vlysů a všech podlah bez povrchové úpravy.